Miami Belediye Başkanı, şehrin hazine rezerviyle Bitcoin yatırımı yapmayı düşünüyor

miami belediye baskani sehrin hazine rezerviyle bitcoin yatirimi yapmayi dusunuyor BKbOGC29

Investing.com – Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, şehrin hazine rezervinin bir kısmını Bitcoin’e yatırmayı düşündüğünü açıkladı. Fox Business’a konuşan Suarez, yatırım portföylerini çeşitlendirip belli bir yüzdesini Bitcoin’e ayırmaya sıcak baktıklarını belirtti.

“Bunu geçen yıl yapsaydım %200 artı getiri elde ederdim ve bir dahi gibi görünürdüm.” sözlerini kullanan başkan, Miami’yi ABD’nin en teknolojik ve kripto dostu şehirlerinden biri haline getirmek istediğini ifade etti. Bunun için bir dizi düzenleyici çerçeve oluşturulmasını isteyen Suarez’in vergi ödemeleri gibi işlemlerde Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerinin kullanılmasının önünü açmak istediği biliniyor.

Arz/talep dengesine dikkat çekerek BTC’nin uzun vadede yükselmek dışında bir seçeceği olmadığına dikkat çeken belediye başkanı, kripto para yatırımlarının son yıllarda herkes için çok çekici bir yatırım aracı haline geldiğinin altını çizdi.

Son dönemde kripto paralara ilişkin pozitif yaklaşımıyla sıkça gündeme gelen Francis Suarez geçtiğimiz günlerde Twitter’da bir takipçisine yanıt vermişti. “Miami, ABD’deki ilk kripto merkezli yönetim olabilir. Biri yardım etmeli. İnsanlar için kripto tabanlı bazı kavramları deneyin.” ifadelerine yer verilen tweet’e yanıt veren başkan, sektörün tanınmış ismi Anthony Pompliano’yu da etiketleyerek “Kesinlikle araştırıyoruz.” dedi.

Francis Suarez, 29 Aralık 2020 tarihinde ise Anthony Pompliano’nun bir tweet’ini yanıtlamıştı. “Başkan Suarez’in şehir hazinesinin yüzde 1’ini Bitcoin’e koyması halinde Miami’ye taşınırsanız bunu retweet edin.” sözlerine karşılık Başkan Suarez, “Bunu keşfetmeye kesinliklike açığız.” cevabını vermişti.

Miami’nin kripto para endüstrisi için oluşturmayı düşündüğü düzenleyici ortamın nasıl olması gerektiğini belirleme sürecinde Wyoming, Wisconsin ve New York yasalarını yakından incelediği ifade ediliyor.