Micron ve China Unicom yükselişte; First Solar geriledi

micron ve china unicom yukseliste first solar geriledi Tv3q9Mkj

Yazar: Peter Nurse 

Investing.com –

China Telecom (NYSE:CHA) %9,5, China Mobile (NYSE:CHL) %10 ve China Unicom (NYSE:CHU) %17 yükseldi. New York Borsası, bu üç Telekom devini listeden çıkarmaktan vazgeçtiğini söyleyerek ani bir firik değişikliği yaptı.

Amazon (NASDAQ:AMZN) %0,4 geriledi. Online perakende devi Pazartesi günü yaptığı duyuruda, daha birkaç yıl önce JPMorgan (NYSE:JPM) ve Berkshire Hathaway (NYSE:BRKa) ile kurulan sağlık bakım ortak girişimi olan Haven’i bıraktığını söyledi.

Netflix (NASDAQ:NFLX) %0,1 kaybetti. Benchmark, 2021’in dördüncü çeyreğinde üyelik artışında olumlu bir sürpriz görme şansının düşük olduğunu belirterek ‘sat’ derecesini yineledi.

JD.com (NASDAQ:JD) %1,9 yükseldi. Steifel, 105 dolarlık hedef fiyat ile ‘tut’ derecesini ‘satın al’ derecesine yükseltti.

McDonald’s (NYSE:MCD) %0,3 kazandı. Fast food devi, bu yıl kârlı çıtır tavuk pazarına girmeyi planladığını ve 24 Şubat’ta ABD’de Crispy Chicken Sandwich’in üç versiyonunu piyasaya süreceğini duyurdu.

Micron Technology (NASDAQ:MU) %3,2 yükseldi. Citi, DRAM hafıza kartı piyasasındaki artış yönlü beklentilere değinerek şirketin yatırım duruşunu ‘sat’tan ‘satın al’a çıkardı.

First Solar (NASDAQ:FSLR) %4,5 kaybetti. Goldman Sachs (NYSE:GS), şirketin kazanç ve marjlarının zirve yaptığını ve daha döngüsel rüzgarların başladığını iddia ederek şirketin yatırım duruşunu ‘satın al’dan ‘sat’a düşürdü.

Qualcomm (NASDAQ:QCOM) %1 kaybetti. Teknoloji şirketi, şirketteki 26 yılın ardından emekliye ayrılan Steve Mollenkopf yerine CEO olarak Cristiano Amon’u seçtiğini duyurdu.