S&P 500 ve Dow Jones endeksleri ekside açılmaya hazırlanırken, büyük bankalar Q4 bilançolarını açıklamaya başladı

sp 500 ve dow jones endeksleri ekside acilmaya hazirlanirken buyuk bankalar q4 bilancolarini aciklamaya basladi h1pX9aZF

Devik Jain / Medha Singh

15 Ocak (Reuters) – Wall Street’in başlıca endeksleri Başkan Joe Biden’ın 1,9 trilyon dolarlık destek planının vergilerde artış endişelerini tetiklemesiyle ekside açılmaya hazırlanırken, yatırımcılar büyük ABD’li bankaların dördüncü çeyrek bilançolarını izliyorlar.

Bilançolar açıklanmadan önceki günlerde güçlü bir yükseliş kaydeden JPMorgan (NYSE:JPM) Chase&Co JPM.N , Citigroup Inc C.N ve Wells Fargo (NYSE:WFC) & Co WFC.N beklenenden daha iyi dördüncü çeyrek bilançoları açıklasalar bile hisseleri düştü.

ABD’nin en büyük bankası JPMorgan’ın JPM.N net kârı, düşük faizler nedeniyle azalan faiz gelirlerine rağmen, alım satım işlemlerindeki ve yatırım bankacılığındaki güçlenmenin etkisiyle dördüncü çeyrekte yükseldi. C.N net kârı dördüncü çeyrekte %7 geriledi ancak iyileşen ekonomik görünümün etkisiyle daha önce sorunlu krediler için ayırdığı provizyonların azalması sonucunda Wall Street beklentilerinin üzerine çıktı. ile 17.23 itibarıyla Dow Jones endeksi vadeli kontratları 1YMcv1 %0,67, S&P 500 endeksi vadeli kontratları EScv1 %0,55 ekside seyrediyor.

Nasdaq 100 endeksi vadeli kontratları NQcv1 %0,14 ekside bulunuyor.

Haberi çeviren: Canan Sevgili
Redaksiyon: Can Sezer