Tesla, CureVac ve Walgreens Boots yükseldi

tesla curevac ve walgreens boots yukseldi n9CS7DBk

Yazar: Peter Nurse 

Investing.com

China Telecom (NYSE:CHA) %8,2, China Mobile (NYSE:CHL) %4,5 ve China Unicom (NYSE:CHU) %7,3 kaybetti. New York Borsası, üç Telekom şirketini de listeden çıkaracağını söyleyerek önceden vazgeçtiği sözüne tekrar döndü.

Alibaba (NYSE:BABA) ve Tencent Holdings (OTC:TCEHY) ilgi odağına yerleşebilir. Wall Street Journal, ABD’nin bu internet devlerine yönelik borsa yasağını genişletmeyi düşündüğünü raporladı. Her iki hisse de Çarşamba günü New York borsasında %4 üzerinde kayıp yaşadı.

Tesla (NASDAQ:TSLA) %3 yükseldi. RBC Capital Markets şirketin yatırım duruşunu, ‘düşük performans’tan ‘sektör performansı’na çıkardı.

CureVac (NASDAQ:CVAC) %15 kazandı. Alman biyoteknoloji şirketi, deneysel Covid-19 aşısı ve dağıtım dozlarına düzenleyici onayı almak için Bayer (OTC:BAYRY) ile ittifak yaptı.

Coca-Cola (IS:CCOLA) (NYSE:KO) hisseleri, JP Morgan şirketin derecesini ‘satın al’dan ‘nötr’e düşürmesine rağmen %0,4 kazandı.

Walgreens Boots (NASDAQ:WBA) %3,2 yükseldi. Şirket, mali ilk çeyrek için beklenenden daha güçlü sonuçlar raporladı. AmerisourceBergen (NYSE:ABC) öz sermaye kazançlarından 1,5 milyar dolar aldı.

ConAgra Foods (NYSE:CAG) %0,2 yükseldi. Şirket, mali ikinci çeyrek için %6,2’lik artışla yaklaşık 3 milyar dolarlık satış raporlarken cari çeyrek için organik satış büyümesi tahminini %6’dan %8’e çıkardı.