Ekonomiye yarım trilyon destek verdi

ekonomiye yarim trilyon destek verdi asyygmu3

EKONOMİ SERVİSİ  – İş Bankası, ilk çeyrekte, toplam mevduat hacmini 382.1 milyar TL düzeyine çıkardı. Mevduat dışı fonlama kaynaklarından da etkin bir şekilde faydalanma yaklaşımına sahip olan banka, 2021 yılının ilk çeyreğinde yurt içi ve yurtdışı piyasalarda 2.4 milyar TL’nin üzerinde menkul kıymet ihracı gerçekleştirdi.

Banka, ilk çeyrekte 1.85 milyar TL düzeyinde net kâr elde etti. Sermaye yeterliliği oranı yüzde 17.8 seviyesinde gerçekleşen İş Bankası’nın, özkaynak büyüklüğü ise 66.6 milyar TL düzeyinde oluştu.

İstihdam ve yatırım

İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran şöyle ded:

“İş Bankası gibi büyük ölçekli kurumların, Kovid-19 salgınının dünya çapında etkisini sürdürdüğü böylesine zorlu dönemlerde, daha fazla sorumluluk üstlenmesi, sahip olduğu imkânları ülkesi için sonuna kadar kullanabilmesi gerekmektedir. Faaliyetlerimizi, çalışanlarımızın ve müşterilerilerimizin sağlığını, paydaşlarımızın ve ülkemizin menfaatlerini önceliklendirerek sürdürürken yenilikçi anlayışımızla istihdam ve yatırım sürekliliği sağlayacak nitelikteki projelere, ticarete ve sanayiye destek olmaya devam ediyoruz.”