AKP’li Ahmet Sorgun’a Göre İntiharların Nedeni ‘Ekonomi’ Değil, ‘Eş Problemi’

akpli ahmet sorguna gore intiharlarin nedeni ekonomi degil es problemi dFX6J7WY

Daha önce ‘ekonomik kiriz yok’ açıklamsıyla gündeme gelen AKP Milletvekili Ahmet Sorgun, intiharların nedeninin ekonomi olmadığını eş problemi olduğunu iddia etti.

s ffd1274119230affebfc0ef2acc06609a9ea0aa0

AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Kanal 42’de yayınlanan programa konuşarak, son zamanlarda medyaya yansıyan intihar olaylarına ilişkin olarak konuştu.

‘İskandinav ülkelerinde intihar oranı yüksek’ savunması

s ae84fab48b37f390d9af453610c82a33d9553bae

“İntiharlar yalnızca ekonomik değil, bunlara psikolojik etkenler de dahil” diyen Sorgun, “İntiharların hiçbirine gönlümüz razı olmaz, açlıktan intihar etti. Haşa! Geçen sene Konya’da bir olay oldu. Çıkarttık, baktık. Adamın şu kadar mal varlığı var. Ailevi problemler, depresyonlar oluyor sonra ekonomik sebeplerle intihar etti deniliyor. Dünyanın en fazla ekonomisi gelişmiş olan İskandinav ülkelerine baktığımızda, peki neden intihar vakalarının en fazla olduğu ülkelerin de arasında olduğunu sorgulayalım.

İntiharları ‘eşlere’ bağlayan Sorgun şöyle devam etti:

“Hiçbirimizin şartları eskisi gibi değil. Bazen biri çıkıyor köprüye, çatıya falan yüzde 90’ının daha sonra eşiyle problemli olduğu ortaya çıkıyor. Bunlar toplumun güvenini sarsar. Ellerinde hazır bir şablonlar intihar edenlere ekonomik sebepli ifadeleri yer veriliyor. Birileri bunları söylesin, ‘Tayyip Erdoğan’ın da işi gücü yok bütün bunlara cevap versin’. Bu ucuzluktan kaçınmak gerekiyor. Ticaret dediğiniz şey kâr da eder, zarar da eder. Hayatta iniş de var çıkış da var. Uçak çıkar da iner de. İsteniyor ki her zaman yükseğe çıkalım. Ama hayat her zaman istediğimiz gibi sürmez.”