Arzu Aygün cinayetinde yeni gelişme! Arka koltuğa geçip vurmuş

arzu aygun cinayetinde yeni gelisme arka koltuga gecip vurmus StKAQj1B

Damla GÜLER / İSTANBUL

Samsun’da yaşayan 36 yaşındaki 2 çocuk annesi Arzu Aygün 17 Aralık 2020 tarihinde evden çıkmış ve bir daha geri dönmemişti. Aygün’ün babası önce CİMER’e kayıp başvurusunda bulunmuş, sonrasında karakola gitmiş ve herhangi bir gelişme olmayınca bir televizyon programına çıkarak kızını aramıştı. Aygün’ün sevgilisi Muharrem Coşkun’un ilk önce tanık olarak ifadesi alındı. İfadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Muharrem Coşkun, polisin şüphesi üzerine yeniden gözaltına alındığı emniyetteki çapraz sorgusunda, Arzu Aygün’ü tabanca ile vurarak öldürdüğünü ve cesedinin Terme ilçesine bağlı Kozluk Mahallesi’nde olduğunu itiraf etti.

YENİ DETAYLAR ORTAYA ÇIKTI

Ekipler, söz konusu bölgede Aygün’ün cansız bedenine ulaştı. Muharrem Coşkun, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Muharrem Coşkun hakkında, yürütülen soruşturma önceki gün tamamlandı. Sanık Coşkun hakkında, “tasarlayarak kasten öldürme” ve “hırsızlık” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianamede cinayete ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı.

POLİSLE MESAJLAŞMIŞ

İddianamede Arzu Aygün’ün babası Seyfullah Aygün’ün karakola kayıp başvurusu için gittiği anlatıldı. Karakola ait bir cep telefonuyla polisler tarafından Arzu Aygün’ün cep telefonun arandığı anlatıldığı iddianamede, telefona cevap verilmediği ancak daha sonra aynı telefona mesaj atıldığı anlatıldı. Arzu Aygün adıyla atılan mesajda, “Artık ailemle görüşmek istemiyorum. Beni rahat bıraksınlar. Bulunduğum yerde telefon iyi çekmiyor. Sesli arama yapamıyorum” ifadelerinin yer aldığı iddianamede anlatıldı.

ARKA KOLTUĞA GEÇİP ARKASINDAN VURMUŞ

Sanığın Arzu Aygün’ü öldürdüğünü itiraf ettiği belirtilen iddianamede olay anına ilişkin detaylara da yer verildi. Sanığın Aygün’ü sabah saatlerinde arabasıyla aldığı anlatılan iddianamede, “Maktulün başka kişilerle dostluğu nedeniyle bir süre tartıştıklarını, şüphelinin bir ara aracın arka koltuğuna geçtiği, üzerinde taşıdığı fakat ele geçirilemeyen tabancayla ön sağ koltukta oturan maktulün kafasına bir el ateş ederek onu kasten öldürdüğünü söylediği..” ifadelerine yer verildi. Sanık Coşkun’un daha sonra Aygün’ün cesedini arka koltuğa yatırıp ormanlık alana götürerek hafriyat yığınının içine üstüne çuval örterek gizlediği anlatıldı.