Doktor Zeynep’i Öldüren Eşinden Akılalmaz İfade: “Bana ‘Yakışıklı Değilsin’ Dedi”

doktor zeynepi olduren esinden akilalmaz ifade bana yakisikli degilsin dedi LH3NhjcA

Ankara’da kadın doğum uzmanı Opr. Dr. Zeynep Erdoğan, 8 ay önce evlendiği işsiz eşi Mehmet Erdoğan tarafından 14 yaşındaki oğlunun gözü önünde bıçaklanarak öldürüldü. Mehmet Erdoğan ifadesinde, “Eşim bana sürekli ‘Sen yakışıklı değilsin, senden daha yakışıklı birini bulup onunla evleneceğim’ diyordu. Olay günü de bu konu üzerine tartıştık ve kendisini bıçakladım” dedi.

s d4db43f5277b8407b2e051173eb5a4610cbd3db1

Korkunç cinayet önceki gün akşam saatlerinde Çankaya ilçesi Mutlukent Mahallesi’nde işlendi. Yaklaşık 8 ay önce ikinci evliliğini yapan Zeynep Erdoğan, eşi Mehmet Erdoğan ile gece saatlerinde tartışmaya başladı. 

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Mehmet Erdoğan mutfaktan aldığı bıçakla eşi Zeynep Erdoğan’ı, ilk evliliğinden olan oğlu A.A. evde bulunduğu sırada 5 yerinden bıçakladı. Zeynep Erdoğan kanlar içinde yere yığılırken, Mehmet Erdoğan panikle evden kaçtı. A.A., dışarıya çıkarak komşularından yardım istedi. 

Komşuların ihbarı üzerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi.Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Zeynep Erdoğan’ın hayatını kaybettiğini belirlendi. 

Mehmet Erdoğan’ın olay sırasında darp etmesi nedeniyle yaralanan A.A. da hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

Yakalanarak gözaltına alındı

s f8bff3194e3bdb0889386fa180018685c765ca12

Olayın ardından kaçan Mehmet Erdoğan, Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından Ümitköy’de kendisine ait aracın içinde yakalanarak gözaltına alındı.

Mehmet Erdoğan ve Zeynep Erdoğan’ın 9 ay önce internette tanıştığı, Mehmet Erdoğan’ın kendisini mühendis olarak tanıttığı ancak uzun süredir işsiz ve meslek sahibi de olmadığı öğrenildi. 

İkiside ikinci evliliklerini yapan çiftten Zeynep Erdoğan’ın 1, Mehmet Erdoğan’ın 2 çocuğu olduğu belirtildi.

“Sürekli ‘Sen yakışıklı değilsin’ diyordu”

s 095a9461f3b8c4e1678f29bc67cc3fba872f457b

Mehmet Erdoğan’ın polise verdiği ilk ifadesinde, “Eşim bana sürekli ‘Sen yakışıklı değilsin, senden daha yakışıklı birini bulup onunla evleneceğim’ diyordu. Olay günü de bu konu üzerine tartıştık ve kendisini bıçakladım” dediği öğrenildi.