Dolandırıcılar Kısıtlamada da Devrede: Başkasına Ait İş Yerini Açtı, Temizledi ve Satış Yaptı

dolandiricilar kisitlamada da devrede baskasina ait is yerini acti temizledi ve satis yapti 4O2scUzi

Adıyaman’da bir şahıs hiç tanımadığı kişilere ait olan iş yerinin kapılarını zorlayarak açtı, temizledi, ardından satış yaptı.

Sokağa çıkma kısıtlamasına uymadığı için ceza yiyen şahıs, şikayet olmayınca bisikletine binerek olay yerinden uzaklaştı.

s 77319aaa526f4fa43dff670a890f6d02809f45ed

Adıyaman’da Karapınar Mahallesi Organize Sanayi Bölgesi girişi yakınlarında Ş.Y.’ye ait olan ve pandemi dolayısıyla kapalı halde bulunan köfteci dükkanına gelen Engin Y., burada iş yerinin kapılarını zorlayarak açtı.

Konteynırdan yapılmış iş yerinin kapılarını açtıktan sonra iş yerini temizleyen Engin Y., daha sonra burada bulunan iş yeri malzemelerini iş yeri önüne koyarak semaverde çay yaptı. Hiç tanımadığı kişilerin iş yerini açıp daha sonra çay demleyen ve demlediği semaver çayını da yoldan geçenlere satan Engin Y.’yi fark edenler iş yeri sahibi Ş.Y.’yi arayarak durumu anlattı.

Bir süre sonra yakınlarıyla beraber kendisine ait iş yerine gelen Ş.Y., gördükleri karşısında gözlerine inanamadı.

Kendisine ait iş yerinin hiç tanımadığı bir şahıs tarafından açılarak çalıştıran Engin Y.’yi, tutarak polise haber verdi.

Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri Engin Y.’yi işletme sahiplerinden teslim aldı. Akli dengesi yerinde olmayan ve çeşitli suçlardan sabıkası olduğu iddia edilen Engin Y.’den işletme sahipleri şikayetçi olmadı.

Polis ekipleri şikayetin olmaması üzerine Engin Y.’ye dışarıya çıkma kısıtlamasına uymamaktan 3 bin 100 TL para cezası uyguladı.

s 417f1f7540f970ce37abc196cf465d75eefa6bcb

Olay yerinde uyarılan Engin Y., daha sonra bisikletine binerek olay yerinden uzaklaştı.

İş yeri sahipleri de durum karşısında oldukça şaşırdıklarını söyledi.