Erdoğan: Yeni dönemde vatan savunmamızı siber vatanı da içine alacak şekilde genişleteceğiz

erdogan yeni donemde vatan savunmamizi siber vatani da icine alacak sekilde genisletecegiz gss8L6z1

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

  • Göbeklitepe de bizimdir, Efes de bizimdir, Söğüt de bizimdir, İstanbul da bizimdir, Ankara da bizimdir. Hepsine sahip çıkacağız.
  • Türkiye maruz kaldığı fiziki saldırıların daha beterini medeniyetine yönelik olarak yaşamıştır. Bu sürecin sancılarını merhum Mehmet Akif olmak üzere birçok fikir adamımızın eserlerine görebiliyoruz. İçeriden ve dışarıdan bu derece uğraşılmış başka bir millet var mı bilmiyorum. Mayası sağlam bir millet olduğumuz için her şeye rağmen ayakta kalmayı başardık.
  • Yeni bir döneme girdik. Veriyi elinde tutanlar kendi dijital diktatörlüklerini kurabiliyorlar. Siber dünyanın Vahşi Batı’yı hatırlatan kurallarla insanlığı tehdit eder hale gelmesi bilinçli bir tercihtir.
  • Ülkemizin karşı karşıya kaldığı kimi dayatlamaları ‘dijital faşizm’ olarak adlandırdığımızda birileri rahatsız olmuştu. Karada ve havada yürüttüğümüz vatan savunmasını ‘siber vatanı’ da içine alacak şekilde genişleteceğiz.
  • Önümüzdeki dönemde siber vatana, hem altyapısını güçlendirerek hem de ilhamını kendi medeniyetimizden aldığımız içerik üretimini artırarak sahip çıkmakta kararlıyız.