İçişleri Bakanı Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na Peker Açıklaması: ‘Mafyaya Neler Yaptığımızı Sorarsan Anlatırım’

icisleri bakani soyludan kilicdarogluna peker aciklamasi mafyaya neler yaptigimizi sorarsan anlatirim uKci5gQs

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun organize suç örgütü liderleri Sedat Peker ve Alaattin Çakıcı üzerinden yaptığı eleştiriye Twitter’dan yanıt verdi. Soylu, ‘Mafyaya neler yaptığımızı, nasıl çökerttiğimizi sorarsan anlatırım’ dedi.

Soylu, Kılıçdaroğlu’na yönelik paylaşımını Twitter hesabından yaptı

“Bir ülkede ana muhalefete partisi genel başkanı, kırmızı bülten talep edilen organize suç örgütü yöneticisinin, güvenlik güçlerimize iftira ve akla sığmayan ithamlarına sığınarak siyaset yapar mı? Acizlik, çürümüşlük… Mafyaya neler yaptığımızı, nasıl çökerttiğimizi, bu bağırtıların neden çıktığını sorarsan anlatırım. Mafya konusunda tek yapamadığımız, her seçimi kaybeden siyaset mafyasının, Türk siyasetine musallatlığına çaresiz kalmaktır.”

Kılıçdaroğlu, Peker ve Çakıcı hakkında ne demişti?

s a32db54b01995776ee3b06109501f59795b6d089

“Değişik mafya örgütleri var Türkiye’de, bunlar zaman zaman bir araya geliyorlar, zaman zaman da çatışma içindeler. Sedat Peker, yurt dışına giderken bunlar ne kadar suçlu olup olmadığını bilmiyorlar mıydı? Biliyorlardı. Pasaport verildi mi? Verildi. Gönderildi mi? Gönderildi. Bir başka mafya lideri, bir ülkenin siyasal partisinin lideri olan bir kişi tarafından hapishanede ziyaret edildi mi? Edildi. Serbest bırakıldı mı? Bırakıldı? Onunla ilgili özel düzenleme yapıldı mı? Yapıldı. Eski bir İçişleri Bakanı bunlarla beraber bir fotoğraf verdi mi? Verdi. Şimdi kendi aralarında kavga var ve devlet seyirci. Garip olanı bu. İçişleri Bakanı, bu tartışmalara sadece seyirci.”