Kral Yorduk Seni Ya: Clubhouse’un Android Sürümü Yayınlandı

kral yorduk seni ya clubhouseun android surumu yayinlandi WKGt7SJq

Popüler sesli sohbet platformu Clubhouse’un Android beta sürümü Google Play Store’da yayınlandı. Şu an sadece ABD’de kullanıma açılan uygulama, Türkiye’de ön kayıt aşamasında.

s 0319de0e45756beb2c6925f98b278e11000d836a

Pandemi döneminde ortaya çıkan ve hızla popüler hale gelen ses temelli sosyal ağ Clubhouse ekibi, android kullanıcılarının uzun süredir beklediği özellik için adım attıklarını duyurdu. Geçen hafta Android sürümü için beta testleri yapan şirket, bugün uygulamanın Google Play Store’da listelenmeye başlandığını duyurdu.

Clubhouse Android sürümü, şimdilik yalnızca ABD’deki kullanıcıların kullanımına sunuldu. Uygulamanın birkaç hafta içerisinde ilk önce İngilizce konuşulan ülkelerde ardından da tüm dünyada erişilebilir olması hedefleniyor.

Bazı özellikler kullanılamıyor

Clubhouse’un kullanıma sunulan sürümünde şu anda bir konuyu takip etme, uygulama içi çeviriler, kulüp oluşturma, Twitter ve Instagram profillerini bağlama gibi bazı özellikler henüz bulunmuyor.

Şirketten yapılan açıklamada, “Önümüzdeki birkaç hafta için planımız, topluluktan geri bildirim toplamak, gördüğümüz sorunları düzeltmek ve daha geniş bir şekilde sunmadan önce birkaç son özellik eklemeye çalışmak” denildi.

Türkiye’de ön kayıt aşamasında

s fc72b7ad7a75b1eadd66637a1f9e36e74dcbdcbe

Google Play Store Türkiye’de ise uygulamanın ön kayıt aşamasında olduğu görülüyor.