Tolga Ağar’dan Sedat Peker’e Yanıt: ‘Yeldana Kaharman’ı Tanımıyorum’

tolga agardan sedat pekere yanit yeldana kaharmani tanimiyorum rDulB8C7

AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, kendisi hakkında suçlamalarda bulunan Sedat Peker’e yanıt verdi. Peker’in kendisini ölümünden sorumlu tuttuğu gazeteci Yeldana Kaharman’ı tanımadığını belirten Ağar, “Konu adli makamlarca soruşturulmuş ve hukuki süreç tamamlanmıştır. Konunun şahsımla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır” dedi.

s 27c9e16fc848207e7b23524c7d8c47564381eb57

AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarına yanıt verdi. Peker, Youtube hesabından paylaştığı videoda eski bakanlardan Mehmet Ağar’ı ‘derin devletin başı’ olarak işaret etmiş ve oğlu AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar’ın Kanal 23’te sunuculuk yapan Kazakistan uyruklu üniversite öğrencisi Yeldana Kaharman’ın ölümünden sorumlu olduğunu iddia etmişti. Peker’in iddiasına göre, 28 Mart 2019 tarihinde evinde ölü bulunan 21 yaşındaki Kaharman ölmeden önce jandarmaya giderek Tolga Ağar’ın kendisine tecavüz ettiğini söyleyip suç duyurusunda bulundu.

Ağar: “Konunun benimle ilgisi yok”

Tolga Ağar, TBMM antetli kağıt ile sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Ağar’ın paylaşımına yorum yapılmasını engellediği açıklaması şöyle:

“Uzun süredir yurt dışında kaçak yaşadığı anlaşılan suç örgütü mensubu S.P. isimli kişi tarafından şahsıma yönelik iftiraları şiddetle reddediyorum. Hangi karanlık hesaplar için bu şeref ve itibar suikastına giriştiğinin açığa çıkması için hukuki işlemleri başlatacağım. Şaibe yaratarak, ima yoluyla beni suçlamaya çalıştığı adı geçen gazeteciyi tanımam. Konu adli makamlarca soruşturulmuş ve hukuki süreç tamamlanmıştır. Konunun şahsımla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır.

Buradaki kurnazlık, siyasi husumet içerisinde olunan çevrelerin iftirasına destek vereceği ümididir. Daha düne kadar kendisine hakaret ederek itibarsız şahıs muamelesi yapanların, amaç siyasette malzeme olarak kullanma olunca, konu ile ilgili hiçbir araştırma, soruşturma lüzumu görmeksizin, hevesle üzerine atlamalarını derin bir üzüntü ile karşılıyorum. Kendi siyasi hesaplarına suç örgütü mensubunun beyanlarını dayanak yapmaya çalışanları kamuoyu vicdanına havale ediyorum.

Türkiye’de herkes herkesi tanır, bilir ve değerlendirir. “Tezyif müzeyyifin kadri ile mütenasiptir” yani “Hakaret, hakaret edenin gücü ve kişiliği ile orantılıdır.”

Peker’in iddialarına jandarmadan da yalanlama gelmişti