TSM, Kripto Borsası FTX ile 10 Yıl İçin 220.000.000 Dolarlık Sponsorluk Anlaşması Yaptığını Açıkladı

tsm kripto borsasi ftx ile 10 yil icin 220000000 dolarlik sponsorluk anlasmasi yaptigini acikladi mXmeOwkL

Espor arenasının başarılı kulüplerinden olan TSM, kripto borsa firması FTX ile 10 yıllık bir sponsorluk anlaşması yaptı. Organizasyon, bu sponsorluktan tam tamına 210 milyon dolarlık gelir elde edecek.

Espor tarihinin en büyük anlaşması

Amerika merkezli espor organizasyonu TSM, birçok oyunda kazandığı başarılarla adından sıkça söz ettiriyor. Köklü espor organizasyonu özellikle LoL ve VALORANT başta olmak üzere birçok oyunda mücadele ediyor.

Organizasyon, bu kez başarılarıyla değil yapmış oldukları sponsorluk anlaşmasıyla birlikte gündeme geldi

TSM, 10 yıl için 210 milyon dolar kazanacak

Yapılan açıklamada, TSM ile FTX arasında yapılan anlaşmanın maddi boyutunun 210 milyon dolar olduğu belirtildi. Bu sponsorluk anlaşmasıyla birlikte TSM’in ismi TSM FTX olarak değiştirildi.

Yapılan anlaşmanın, maddi anlamda espor tarihinin en büyük sponsorluğu olduğu belirtiliyor. Fakat bu anlaşmanın ardından Riot Games’ten üzücü bir haber geldi.

Riot Games, anlaşmaya izin vermeyebilir

s aa04247af4727b033650deee2089c43ce5a1e63c

Ünlü espor sitesi DOT Esports tarafından yapılan haberde, Riot Games’in sahip olduğu oyunlarda (LoL ve VALORANT) TSM’in FTX ismini kullanamayacağı belirtildi.

Katı kurallara sahip olan Riot Games, ayrıca hiç bir şekilde formada da FTX yazısı ve logosuna izin vermeyecek. Bunun dışında da ise organizasyon, sosyal medyada ismini TSM FTX yaptı.

Bu karardan dolayı organizasyonun ne yapacağı tam olarak belli değil, önümüzdeki günlerde bu konuda detaylı bir açıklama yapılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir