App Store’da Tek Günde 540 Milyon Dolar Harcama Yapıldı

app storeda tek gunde 540 milyon dolar harcama yapildi RYw3cXek

COVID-19 salgını herkesi evde yapılabilecek farklı aktivitelere itti. Kimi kitap okudu, kimi bilgisayar veya konsol oyunları oynadı, kimi yazılımla uğraştı, kimi ise mobil oyun ve uygulamalara yöneldi. Kimsenin dışarı çıkamadığı, yasak olmasa bile dışarı çıkmaya korkulan bu günlerde uygulama mağazaları da tabiri uygunsa bayram etti.

Ülkemiz de dahil olmak üzere yılbaşında sokağa çıkma yasağı olan birçok yerde kullanıcılar, ücretsiz uygulamaların yanı sıra ücretli uygulamalara da bir şans verdi. Akıllı telefon kullanan kişiler özellikle Apple’ın uygulama mağazası App Store’da son dönemde fazlasıyla harcama yaptı. Apple, konuyla ilgili bir rapor paylaştı ve rekor kırdıklarını açıkladı.

App Store’da tek günde en yüksek harcama rekoru kırıldı:

9c91bbf5ed275182cabc4c6a4a1658647f3d2ba0

Apple, yayınladığı yeni bir bildiride özellikle Noel ve yeni yılın ilk gününde yapılan harcamaların oldukça fazla olduğunu gözler önüne serdi. Açıklanan sayıya göre yalnızca yeni yılın ilk gününde ücretli uygulama, oyun veya uygulama içi satın alım yapan kişiler, App Store’da 540 milyon dolarlık harcama yaptı. Bu, App Store için yepyeni bir rekor oldu.

Öte yandan, Noel bayramı ve yeni yılın ilk günü arasında yapılan harcamanın miktarı da açıklandı. Açıklanan verilere göre Noel bayramı ve yeni yılın ilk günü arasında tamı tamına 1,8 milyar dolarlık harcama yapıldı. Anlaşılan o ki iOS kullanıcılarının evde kaldığı dönem, Apple ve onun uygulama mağazası için olan harcamalar konusunda oldukça iyi geçiyor.