Apple iPhone SE 3 üretimine hazırlanıyor

sXiRMpRCJi6vMbypCUJRUe

iPhone SE 3 için Asya kaynaklı bir habere göre, Apple iPhone SE 3’ün üretimine hazırlandığı ile ilgiliydi. Peki yeni çıkacak iPhone SE 3’ün özellikleri ve fiyatı ne olacak? Haberimize devam edelim.

Apple iPhone SE serisine nisan ayında iPhone SE 2020 modelini çıkartmıştı. iPhone SE için 2021 yılında büyük ekranlı iPhone SE Plus üreteceği söylentileri çıkmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise bu haber 2021 yılının ilk çeyreğinde böyle bir modelin çıkmayacağı yönündeydi. Asya kaynaklı iddia ile her şey değişti. İddiaya göre Apple, iPhone SE 3 modelini tanıtacağı yönündeydi.

Gelen söylentilere göre Apple, iPhone SE 3 veya iPhone SE Plus telefonunu iPhone 8 Plus modelinde üreteceği yönünde. Telefon 6.06 inç büyüklüğünde olacak. iPhone SE 2020 modelinde ekran boyutunda bir değişikliğe gitmemiş ve iPhone 8 modelinde olduğu gibi SE 2020 modelinde 4.7 inç ekran ile çıkmıştı. Peki iPhone SE 3 modelinde neler olacak?

10352776446002
Apple iPhone SE 3 üretimine hazırlanıyor 3

iPhone SE 3 / iPhone SE PLUS Özellikleri Nasıl Olacak?

iPhone SE Plus, iPhone 8 Plus gibi çift kamera ile gelebilir, Touch ID sensörünün de telefonda olması bekleniyor. Fakat Touch ID ana ekran tuşunda mı yoksa güç tuşunda mı olacağı belli değil. iPhone SE 3 / iPhone SE Plus modelinde muhtemelen 5G geleceği yönünde.

FİYATI NE OLACAK?

iPhone SE 3 veya iPhone SE Plus modeli ile ilgili bir açıklama bulunmadığı için daha fiyat ile ilgili bir bilgi Apple tarafından gelmedi. Fakat ilerleyen günlerde fiyatı ile ilgili bir bilgi mutlaka açıklanacaktır.