Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BiP ve Telegram’a Katıldı

cumhurbaskani recep tayyip erdogan bip ve telegrama katildi QMCaCwn9

Dünya ve özellikle ülkemiz, geçtiğimiz günlerde WhatsApp tarafından kabul ettirilen yeni gizlilik sözleşmesi hakkında günlerdir tartışıyor. WhatsApp’ın elde ettiği tüm verileri Facebook’la paylaşmasına izin vermemizi sağlayan bu sözleşme, birçok kullanıcıyı kızdırarak alternatif uygulama arayışı içine girmelerine neden olmuştu.

WhatsApp’a alternatif bir çözüm arayanlarsa Signal, Telegram ve Turkcell’in BiP uygulamalarından birini tercih etmişti. Bu üç uygulama her geçen gün yeni kullanıcılar kazanmaya devam ederken bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da alternatif uygulamalara adım attı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BiP ve Telegram’a katıldı:

61cf16c5c26d6fa97b6a2ea64de532c3ed078912

Erdoğan Dijital Medya resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın BiP ve Telegram’a katıldığı duyuruldu. Her iki uygulamada da Cumhurbaşkanı’nın herkese açık kanalları açıldı. Paylaşılan Tweet’te kanallara katılmak için kullanabileceğiniz bağlantılara da yer verildi.

32f4fc411a2099d217f673a525e927f6b25e8a03

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın BiP kanalına katılan kişi sayısı an itibariyle 2 bini aşmış durumdayken Telegram kanalındaki üye sayısı 10 bini aşmış durumda. Kanalda paylaşılan ve 20 bini aşkın kullanıcı tarafından görüntülenen ilk mesajsa “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Telegram’da!” şeklinde.

Cumhurbaşkanı’nın BiP kanalına katılmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. Aynı şekilde Telegram kanalına katılmak içinse bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’ndan yeni bir açıklama gelmişti. Yapılan açıklamada basın mensuplarıyla olan grupların Turkcell’in BiP uygulamasına taşınmasına karar verildiği belirtilmişti. Bununla birlikte Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da WhatsApp’tan ayrıldığı ifade edilmişti.