Nova Launcher Versiyon 7, Herkes İçin İndirmeye Açıldı

nova launcher versiyon 7 herkes icin indirmeye acildi ktz3fqiN

Android işletim sistemini rakiplerinden ayıran belki de en önemli özelliği, kullanıcılara üst düzey bir kişiselleştirme imkanı sunması. Bu nedenledir ki neredeyse tüm Android akıllı telefon markaları kullanıcılara farklı bir arayüz sunuyor ve üçüncü parti başlatıcı (launcher) uygulamaları, kullanıcıların arayüzleri diledikleri gibi kişiselleştirebilmesini mümkün kılıyor.

Yaklaşık 10 yıllık bir geçmişe sahip olan Nova Launcher, Versiyon 7 ile adeta baştan doğdu ve kullanıcılara daha iyi performans, yeni animasyonlar ve daha iyi bir başlatıcı deneyimi vadediyor. Android Açık Kaynak Projesi’nin (AOSP) Launcher3 sürümüyle baştan yazılan ve yayınlanan Nova Launcher Versiyon 7, kullanıcılara tanıdık ancak yeni bir uygulama sunuyor.

3a4eefb5fb466a4ad71aab388b5ebbd4dd17d090

Nova Launcher Versiyon 7 ile birlikte yatay uygulama çekmecesi ve kart geçiş animasyonları kaldırıldı ve bu konuda kullanıcı geri bildirimleri takip edilmeye devam edilecek. Nova Launcher Versiyon 7 büyük oranda animasyon ve görsel iyileştirmeye odaklanıyor olsa da bazı dikkat çeken yenilikler de bulunuyor.

Nova Launcher Versiyon 7 ile gelen yenilikler

  • Radyal klasör simgeleri düzeni
  • Dikey klasör sayfaları
  • Simgelerde aşağı kaydırma (Prime)
  • Uygulama çekmecesinde arama ve sekme çubuğu
  • Daha fazla Nova arama penceresi ve çubuğu seçeneği
  • APK kaydet açılır pencere menüsü

Nova Launcher Versiyon 7 henüz beta aşamasında ancak dileyen herkesin erişimine açılmış durumda. Buraya tıklayarak Nova Launcher Discord kanalını ziyaret edebilir, Versiyon 7’yi indirip kurarak test etmeye başlayabilirsiniz. Ancak uygulama henüz beta aşamasında olduğundan yüklemeden önce verilerinizi mutlaka yedeklemiş olmanızı tavsiye ederiz.