Paramparça Olmuş iPhone 7’yi Hayata Döndürdük

paramparca olmus iphone 7yi hayata dondurduk AfzrPR3k

Günümüzde sürekli yükselen kuruydu, vergileriydi derken sıfır bir telefon almak giderek zorlaşıyor. Bu da haliyle telefon almak isteyenleri ikinci el cihazlara yönlendiriyor. Son dönemlerde tam da bu sebeplerden en çok ilgi gören akıllı telefonların başında ise iPhone’lar yer alıyor. Biz de bu akıma uyduk ve satın almanın çok da akıl kârı görünmediği bir iPhone 7 satın aldık.

Satın aldığımız iPhone 7 32 GB’lık hafızası, kırık ekranı ve kamerası, çizikler içindeki kasası ve ölmüş bataryasıyla üzücü bir haldeydi. Amacımız ise bu perişan durumdaki iPhone 7’yi 2021 yılında bile kullanabileceğimiz ‘sıfır gibi’ bir telefon haline getirmekti.

Baştan aşağı yenilendi:

e06efe2ab63170b6da1870826ab31581514d802b

iPhone 7’yi sıfırlamaya ve yeni bir telefon haline getirmeye önce hafızasını yükselterek başladık. Günümüzde malumunuz, 32 GB’lik bir telefon günlük kullanım için bile yetersiz kalıyor. Biz de kullanacak kişinin gönül rahatlığıyla uygulama indirmesi, fotoğraf ve video çekebilmesi için telefonun hafızasını 128 GB’a yükselttik. Ardından görenleri ağlatacak durumdaki ekranını değiştirdik, kasayı ve hoparlörleri yeniledik, kırık kamerayı değiştirdik ve tabii ki bataryayı da sıfırladık. Sonuç olarak elimizde ‘yeni gibi’ bir iPhone 7 oldu.

Bu keyifli maceranın daha keyifli kısmını ise sona sakladık. Her detayıyla yenilediğimiz ve hayata döndürdüğümüz bu iPhone 7’yi Webtekno takipçilerinden birine hediye edeceğiz. Üstelik yapmanız gereken tek şey videomuzu ziyaret edip ”telefonda sizi en çok sinir eden özelliğin hangisi olduğunu” yorumlarda bizimle paylaşmak. Yorumlarınızı bekliyoruz!