Vivo üç büyük Android güncellemesi sunmayı hedefliyor

vivo uc buyuk android guncellemesi sunmayi hedefliyor PAG5wEa9

Akıllı telefon kullanıcılarının karşılaştıkları en büyük sorunlardan biri de birkaç yıl geçtikten sonra güncelleme almamak. Hal böyle olunca eskiyen ve güncelleme almayan telefonlar ‘güvenlik açıkları’ başta olmak üzere pek çok sorunla karşı karşıya kalabiliyor. Bunun önüne geçmek isteyen bazı şirketler kullanıcılarına yıllarca güncelleme sunma vadediyor. 

DAHA ÖNCE DE BAZI ŞİRKETLER SÖZ VERMİŞTİ

Özellikle Apple, iPhone için uzun yıllar güncelleme sunmasıyla oldukça büyük destek sağlarken(7 yıl), daha sık yeni telefon piyasaya süren markalar yıllarca bu desteği sürdüremiyor. Vivo ise kullanıcıları için yeni bir politikayı benimsediğini duyurdu. 

6098f61e554280230c1fe9bb

Vivo’nun bu yılın temmuz ayında sunması beklenen X serisi ile beraber ‘üç yıllık güncelleme’ desteğini sunması bekleniyor. Hindistan, Avustralya ve Avrupa başta olmak üzere piyasaya sürülen akıllı telefonlar, genişletilmiş Android güncellemeleri için uygun hale getirilecek. 

Genişletilmiş yazılım güncellemeleri furyasının Android tarafta, Samsung ile başladığını biliyoruz. Samsung ve Vivo’ya ek olarak Oppo da geçen haftalarda Find X3 serisi ile beraber kullanıcılara üç yıl yazılım desteğinin sunulacağını duyurmuştu.