Xiaomi Katlanabilir Akıllı Telefonun Prototipi Ortaya Çıktı

xiaomi katlanabilir akilli telefonun prototipi ortaya cikti dYdglYyq

Samsung, Huawei ve Motorola gibi dev telefon üreticileri, ürün gamına katlanabilir akıllı telefon modellerini çoktan eklemiş isimler arasında yer alıyordu. Çin teknoloji devi Xiaomi de bu yarışa hazırlandığını belirtmiş, ancak yeni modelden bir ses çıkmamıştı.

Bir yolcu, Çin’de bulunan bir metroda yanındaki adamın elinde markası belli olmayan ancak MIU 12 arayüzüne sahip katlanabilir telefon fark etti. Çekmiş olduğu bu fotoğraflar, Xiaomi’nin akıllı katlanabilir telefon modeline ilk bakış olabilir.

Katlanabilir telefonun ön kamerası olmayabilir

6915c0869808a0637a60b293c97a2a094b180e64

Fotoğraflarda akıllı telefonun ekranında yer alan tüm detaylar Çince, ancak bazı kaynaklar bu detayları çevirerek, cihazın depolama alanının 256 GB olarak gösterildiğini söylüyor. Cihaz, büyük ihtimalle hangi markaya ait olduğu belli olmasın diye bir kılıfa sarılmış ve bu yüzden de telefonun ön kameraya sahip olup olmadığı anlaşılmıyor.

Ortaya çıkan fotoğraflar, aynı zamanda katlanabilir akıllı telefonun güç ve ses açıp kapatma düğmelerinin cihazın sol tarafında konumlandırıldığını gösteriyor. Xiaomi, katlanabilir telefonlarıyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı ancak uzmanlar prototipi görüntülenen bu cihazın 2021 yılı içerisinde çıkacağını iddia ediyor.